produkcja i sprzedaż łóżek i drzwi
PRODUCENT DRZWI I ŁÓŻEK DREWNIANYCH
Zakład Produkcyjno- Usługowy Branży Drzewnej Maciej Haś
ul:Kornela Makuszyńskiego 3
13-300 Nowe Miasto Lubawskie
tel/fax (056) 47 439 16     biuro@ahas.pl     www.ahas.pl

SPOSÓB MONTAŻU

1. Przed zamontowaniem ościeżnicę należy odpowiednio zakonserwować kilkakrotnie malując i lakierując wszystkie powierzchnie i krawędzie.
2. Na kompletną oscieżnicę składają się: belki pionowe (2 szt.), belka pozioma (1 szt.), zawiasy dolne (2 szt.), wkręty (4 szt.).
3. Montaż należy rozpocząć od złożenia dwóch belek pionowych z belką górną. Na miejsce połączenia nanieść niewielką ilosć kleju do drewna, a następnie skręcić elementy za pomocą wkrętów.
4. Złożoną ościeżnicę umieścić w otworze drzwiowym.
5. Za pomocą klinów i poziomicy, ustawić ościeżnicę we właściwym położeniu zachowując jej pion oraz poziom.
6. Pomiędzy ościeżnicę i mur włożyć klocki dystansowe (zaleca sie cztery na stronę) a następnie na wysokości umieszczonych klocków włożyć rozpórki, napiąć je za pomocą klinów.
7. Zawiasy dolne wkręcić, a następnie założyć skrzydło drzwiowe na ościeżnicę, sprawdzić dokładność ustawienia ościeżnicy i przylegania do niej skrzydła oraz wysunięcia zawiasów.
8. Po upewnieniu się co do prawidłowego zamontowania ościeżnicy można przystąpić do jej trwałego zabezpieczenia np.stosując klej dwuskładnikowy.
9. Dopasować do wymiarów drzwi i zamontować listwy opaskowe za pomocą kleju montażowego.
10. Montaż ościeżnicy w pomieszczeniu powienien mieć miejsce po zakończeniu wszystkich mokrych prac wykończeniowych.
UWAGA!
W przypadku nietypowej szerokości drzwi wystarczy belkę poziomą przyciąć na żądany wymiar, następnie przeprowadzić montaż według powyższej instrukcji.